Chryzantemy na Wszystkich Świętych – sztuczne czy żywe

1 listopada to bardzo ważny dzień dla wielu Polaków. To właśnie w tym czasie ludzie z chęcią odwiedzają groby swoich bliskich zmarłych. Do tego dnia, większość przygotowuje się już znacznie wcześniej – sprzątając groby czy wybierając dekoracje, które stanął na grobie właśnie w tym czasie.

Wszystkich Świętych, bo to właśnie o tym święcie mowa to czas szczególnej zadumy. Dekorując grób bliskiej osoby, każdy z nas w ten sposób chce uczcić jej pamięć. Zastanawiasz się czym przyozdobić grób, aby pięknie prezentował się przez długi czas? Jedną z najczęściej wybieranych dekoracji są oczywiście chryzantemy.

Wiele osób zastanawia się jednak, na jaki ich rodzaj się zdecydować oraz czy wybrać sztuczne czy żywe kwiaty. Dla wszystkich osób mających pewne wątpliwości przygotowaliśmy artykuł, który wyjaśnia, które chryzantemy będą lepszym rozwiązaniem.

Sztuczne czy żywe – które chryzantemy będą lepszym rozwiązaniem?

Sztuczne chryzantemy do niedawna kojarzone były z mało eleganckimi i tandetnymi dekoracjami na grób. Z czasem coraz więcej osób zaczęło się do nich przekonywać i obecnie sztuczne chryzantemy są chętniej wybierane niż żywe. Dlaczego zatem sztuczne chryzantemy to rozwiązanie, na które warto się zdecydować?

  1. Sztuczne chryzantemy są tańsze niż żywe.
  2. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, dlatego są doskonałym wyborem dla osób, które nie mają czasu często zajmować się dekoracjami.
  3. Są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu doskonale będą prezentować się przez bardzo długi czas.
  4. Sztuczne chryzantemy to dekoracja, którą można przyozdobić każdy grób, niezależnie od tego jaka relacja łączyła Cię z osobą zmarłą.
  5. Sztucznych chryzantem nie trzeba podlewać ani podcinać.
  6. Chryzantemy sztuczne mają wyraziste kolory, które nie zmieniają się pod wpływem trudnych warunków pogodowych.

Jak łatwo zauważyć sztuczne chryzantemy posiadają wiele zalet, dlatego warto się na nie zdecydować, jeśli chcesz w elegancki sposób przyozdobić grób zmarłej osoby. Wybierając tę dekorację warto również połączyć z chryzantemami inne rodzaje kwiatów, o czym dowiesz się poniżej.

Z czym połączyć chryzantemy?

Bukiet chryzantem jest doskonałym sposobem na udekorowanie grobu zmarłej osoby w święto Wszystkich Świętych. Chryzantemy doskonale komponują się z kwiatami, taki jak róże oraz karczochy.

Chryzantemy połączone z tymi rodzajami kwiatów stanowią doskonałą kompozycję, która pięknie prezentować się będzie na każdym grobie.

Chryzantemy to kwiaty, które można znaleźć w wielu kolorach. Wśród tych najbardziej popularnych występują chryzantemy w kolorze żółtym, białym, fioletowym, wiśniowym czy kremowym. Na rynku można znaleźć również chryzantemy czarne oraz brązowe.

Doskonałym pomysłem będzie połącznie chryzantem z kontrastującymi różami czy karczochami. Żółte chryzantemy w połączeniu z białymi różami czy fioletowe chryzantemy z kremowymi karczochami to doskonałe rozwiązanie, które z pewnością każdemu przypadnie do gustu.

Jak wybrać sprawdzoną hurtownię kwiatów?

Sztuczne chryzantemy obecnie stanowią doskonałą alternatywę dla ich żywych odpowiedników, dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na te kwiaty. Przed wyborem odpowiedniej hurtowni kwiatów sztucznych warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • sposób komunikacji firmy z odbiorcami,
  • oferta, którą posiada hurtownia,
  • materiały, z których wykonywane są kwiaty,
  • opinie o firmie.

Biorąc pod uwagę powyższe elementy z pewnością wybierzesz hurtownię sztucznych kwiatów, która spełni Twoje oczekiwania.