Bez kategorii

Brak pomysłu na aranżację? Sprawdzi się fototapeta!

Brak pomysłu na aranżację? Sprawdzi się fototapeta!
Brak pomysłu na aranżację? Sprawdzi się fototapeta!

Wielu osobom wydaje się, że samodzielne zaprojektowanie aranżacji wnętrza to proste zadanie. W końcu każdy wie, co mu się podoba – wystarczy jedynie odpowiednio połączyć ze sobą wszystkie elementy. W praktyce bardzo często okazuje się jednak, że wnętrze pełne jest zupełnie różnych, niepasujących do siebie przedmiotów lub wręcz przeciwnie, wystrój staje się mdły i całkowicie pozbawiony charakteru. Szukając pomysłu na nadanie aranżacji ciekawszego kierunku, warto wziąć pod uwagę fototapetę. 

Dzisiejsze fototapety nie przypominają tapet papierowych

Jak wiele innych materiałów wykończeniowo-dekoracyjnych, również i tapety przeszły w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Dzisiaj mało kto decyduje się na tapetę papierową. Mamy bowiem fototapety flizelinowe czy winylowe, również w wersjach samoprzylepnych. Zarówno ich docinanie, jak i montaż nie stanowią dużego problemu. Często fototapetę możemy zamówić na wymiar, a wtedy nożyk do tapet zupełnie nie jest nam potrzebny. Poza tym, nowoczesne tapety mają wiele praktycznych właściwości – maskują niedoskonałości ściany, są odporne na wilgoć czy szorowanie. Można zatem stosować je nawet w tak trudnych warunkach, jakie panują w kuchni czy przedpokoju. Dodatkowo, fototapety na wymiar zachwycają przedstawianymi obrazami, ich kolorami i detalami. Mogą oferować nawet efekt 3D, niezwykle korzystny w niewielkich pomieszczeniach, którym brakuje przestronności. 

Fototapeta do sypialni stworzy klimatyczny nastrój

Sypialnia to wnętrze, które powinno być prywatne, intymne, sprzyjające wyciszeniu i relaksowi. Aby stworzyć w nim taki nastrój, nie wystarczy zadbać o odpowiednią pościel czy tekstylia dekoracyjne. Ściany, a zwłaszcza ich kolorystyka, mają bowiem największy wpływ na charakter aranżacji. To właśnie z tego względu warto zastanowić się, co chcielibyśmy widzieć na nich, kiedy wstajemy o poranku i kiedy układamy się do snu. W sypialniach sprawdzają się przede wszystkim pejzaże, widoki na ocean, lasy, plaże. Wnętrze może zyskać jednak bardziej specyficzny styl, na przykład romantyczny. Wystarczy dobrać do niego fototapetę w delikatne kwiaty w pastelowych odcieniach. 

Fototapeta do pokoju dziennego

Reprezentatywny pokój dzienny to pomieszczenie, którego aranżacja wymaga największego skupienia. Jest to w końcu wnętrze, w którym przyjmuje się swoich gości. W takim wystroju warto wykorzystać fototapetę jako tło, które służy do wyeksponowania ciekawych mebli lub ścianki multimedialnej. W zależności do stylu aranżacji, sprawdzą się w niej między innymi tapety glamour (z elementami złota lub srebra), tapety z wzorem geometrycznym czy też tapety w stylu skandynawskim, na przykład z pięknym widokiem na zamglony las. Wybierając obraz na ścianę salonu należy pomyśleć nie tylko o jego walorach wizualnych, ale także o zawartości – taka tapeta może bowiem stać się tematem długich rozmów w gronie rodziny i znajomych. 

Fototapeta do kuchni, czyli tapeta do zadań specjalnych

Nawet wilgoć i częste zabrudzenia nie wykluczają możliwości wykorzystania fototapety w tak wymagającym wnętrzu, jakim jest kuchnia. Odpowiedni materiał będzie odporny na działanie pary i regularne czyszczenie na mokro. Sam obraz przedstawiony na tapecie pozwoli natomiast osiągnąć ciekawe efekty aranżacyjne. Kolory i obrazy na ścianie w kuchni mogą na przykład pobudzać apetyt. Istnieją także takie warianty fototapet, które przeniosą pomieszczenie w zupełnie inne miejsce, jak romantyczna Prowansja pełna kwitnącej lawendy. Modnym rozwiązaniem jest także przeobrażenie domowej kuchni w miejską kawiarnię lub restaurację z pomocą tapety, która przypomina ścianę za barem. 

Więcej przeczytasz na https://www.bajeczneobrazy.pl/