szara nowoczesna łazienka


Architektura wnętrz rządzi się różnymi prawami – czasem stawia na to, co aktualnie najmodniejsze, a czasami oddaje się bezpiecznej klasyce. Bez względu na to, w której grupie zwolenników jesteśmy – kupując nowe mieszkanie lub remontując stare, staniemy przed zadaniem urządzenia własnej łazienki. Okazuje się, że dobrym pomysłem może być użycie szarości. Dlaczego?

Kolor szary w architekturze wnętrz może być pojmowany dwojako. Jest on zarówno domeną wszelkich stylów współczesnych – takich jak skandynawski, industrialny, minimalistyczny czy po prostu – nowoczesny, jak i znajdzie swoje odzwierciedlenie również w stylistyce klasycznej – jednak w bardziej współczesnej odsłonie.

W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, w jaki sposób szarość może sprawdzić się w łazience – trudnym do zaaranżowania pomieszczeniu, które powinno być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Architektura wnętrz łazienkowych to ciekawy dział dekoratorstwa. Warto więc podjąć jego temat.

łazienka w szarym kolorze

ŁAZIENKA W SZAROŚCI – 2 najpopularniejsze style

Pierwszym stylem, jaki przyjdzie nam na myśl w połączeniu z barwą szarą, jest oczywiście styl skandynawski. Oparty jest on o dość chłodną aurę opartą o szarości, błękity i delikatne pastele. Styl ten w łazience możemy w łatwy sposób osiągnąć, decydując się na jasne szare płytki i drewniane (lub imitujące drewno) dodatki. Świetne będzie tu również zastosowanie juty – na przykład w kontekście dodatków takich jak kosz na bieliznę czy koszyczki na kosmetyki. Warto dodać również nieco zieleni – w postaci sztucznych roślinek.

W łazience można również zastosować styl stricte nowoczesny – wówczas szarość połączymy ze sporą ilością szkła lub plexi – na przykład w postaci kabiny prysznicowej, dużej ilości luster, czy dodatków takich jak pojemniczki na mydło i szczoteczki do zębów, albo też wazony. Styl nowoczesny cechuje się niecodziennymi rozwiązaniami – dlatego obowiązkowo warto naszą szarość połączyć z mocnymi kolorystycznie akcentami (na przykład czerwonymi ręcznikami), by stworzyć zachwycające kontrasty.

Projekt łazienki. Źródło: Studio Loko

 

 

Projekt łazienki. Źródło: Studio Loko

 

 

 

 

Architektura wnętrz jest trudna

Nie od dziś wiadomo, że architektura wnętrz jest jednym z trudniejszych zawodów. Dlatego właśnie nie każdy z nas poradzi sobie z odpowiednim zaaranżowaniem przestrzeni łazienki. Szarość jest w tym wypadku jednak sporym ułatwieniem. Znacznie trudniej jest popełnić błąd aranżując łazienkę w szarości niż – na przykład – w czerni albo czerwieni.

Warto jednak – jeśli nie czujemy się na siłach, by stworzyć łazienkę piękną i funkcjonalną – poprosić o pomoc fachowców – profesjonalnych architektów wnętrz.