3 wskazówki, jak wybrać idealne wyposażenie łazienek

Remont łazienki wiąże się z zakupem nowego wyposażenia, a więc mebli łazienkowych, armatury sanitarnej i dodatków, dzięki którym pomieszczenie będzie funkcjonalne i estetyczne. Chcąc wybrać idealnie wyposażenie łazienek, warto wziąć pod uwagę wymagania i preferencje wszystkich domowników i skonfrontować je z własnym budżetem.

Najlepiej zacząć od stworzenia projektu łazienki, a więc rozmieszczenia jej poszczególnych elementów oraz przyjęcia jednego, spójnego stylu. W ten sposób znacznie łatwiej wybrać odpowiednie wyposażenie łazienki, które spełnia wszystkie stawiane mu wymagania.

Kabiny prysznicowe czy wanny?

W niemal każdej łazience znajduje się wanna lub kabina prysznicowa. Ze względu na to, że zwykle są to największe elementy wyposażenia łazienek, to od nich rozpoczyna się projektowanie tego pomieszczenia. Jeśli wybór padnie na kabinę, trzeba do niej dokupić odpowiedni brodzik lub zaplanować jego samodzielne stworzenie. Brodziki prysznicowe różnią się między sobą funkcjonalnością – rodziny z małymi dziećmi zwykle wybierają te wysokie, w których można swobodnie wykąpać dziecko, natomiast osoby starsze zwykle preferują modele niskie, które nie nastręczają problemów w użytkowaniu. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na wannę, czy kabinę prysznicową, trzeba wybrać także baterie łazienkowe, a w niektórych wypadkach również deszczownicę.

Sanitarne wyposażenie łazienki

Oprócz wanny lub kabiny prysznicowej, w łazience musi znaleźć się umywalka. Obecnie najmodniejsze są umywalki nablatowe z https://greisslazienki.pl/, pod którymi znajduje się praktyczna szafka, pełniąca funkcję miejsca do przechowywania. Niezbędna jest oczywiście również miska ustępowa, najlepiej wisząca. Do jej przymocowania służą stelaże podtynkowe, które ukrywa się, np. pod płytkami. W niektórych łazienkach także się również bidet.

Duży wybór mebli łazienkowych i dodatkowych akcesoriów

Niezbędnym elementem każdej łazienki są meble łazienkowe, przeznaczone stricte do tego pomieszczenia. Wiele z nich pozwala ukryć pralkę lub suszarkę oraz estetycznie przechowywać niezbędne środki czystości czy łazienkowe tekstylia dla całej rodziny. Kropką nad „i” są  akcesoria łazienkowe, a więc wszelkiego typu wieszaki, półki ścienne, uchwyty czy innego rodzaju dodatki, dzięki którym korzystanie z łazienki będzie komfortowe. Wybrane produkty powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne, ponieważ to w dużej mierze od nich zależy efekt wizualny całego pomieszczenia.